full screen background image
Bernice Wagner van Hoërskool Pietersburg wen die meisies o.17-driesprong.

Janus Robberts byeenkoms lok room van oes

636

Die tweede Janus Robberts Atletiekbyeenkoms wat verlede Vrydagmiddag en -aand by Hoërskool Pietersburg plaasgevind het, is deur atlete van die hoërskole Pietersburg, Ben Viljoen, Ellisras, Hans Strijdom, Ben Vorster, Frans du Toit en Hoër Tegniese Skool Tom Naudé bygewoon.
Goeie gees het tussen die atlete geheers wat wyd ondersteun is deur honderde toeskouers.
In die baanitems het atlete aan ‘n 4×100 m aflos, naellope oor 100 m en 200 m asook langer afstande van 400 m, 800 m, 1 500 m en 3 000 m deelgeneem. Hul het ook sake in die 100 m, 110 m, 300 m en 400 m hekkie-items uitgespook.
Die velditems wat aangebied is, was hoogspring, verspring, driesprong, gewigstoot, diskusgooi en spiesgooi. Uitslae was teen druktyd nog nie beskikbaar nie.

Storie en foto’s: Barry Viljoen
>>barryv.observer@gmail.com

Sattar Kalla, o.15, van Hoër Tegniese Skool Tom Naudé in aksie in die hoogspringitem.

Die wenner van die meisies o.14-hoogspringitem is Michelle Claassens van Hoërskool Pietersburg.

Thami Mavimbela, seuns o.14 naelloop oor 800 m, Hoërskool Frans du Toit.

Dean van Vuuren, seuns o.16 skyfwerp, Hoërskool Ben Vorster.

Loutjie Steenekamp, seuns o.19 hekkies oor 400 m, Hoërskool Ellisras.

Brandon Cronjé, seuns o.16 skyfwerp, Hoërskool Pietersburg.

Conrad Prinsloo, seuns o.16 skyfwerp, Hoërskool Ellisras.

Makgoma Nkoane, meisies o.15 spiesgooi, Hoërskool Ben Vorster.

Anneri Locherenberg, meisies o.15 spiesgooi, Hoërskool Frans du Toit.

Diana van Niekerk, meisies o.15 spiesgooi, Hoërskool Pietersburg.

Kgalaletso Modau, seuns 0.15 verspring, Hoërskool Ben Viljoen.

Vutomi Hlungwane, meisies o.14 verspring, Hoërskool Frans du Toit.

Aidin Mathevula, seuns o.17 driesprong, Hoërskool Frans du Toit.

Karabo Masuku, meisies o.16 gewigstoot, Hoërskool Frans du Toit.

Zené de Waal, meisies o.16 gewigstoot, Hoërskool Pietersburg.

Milla Kleynhans, meisies o.15 naelloop oor 800 m, Hoërskool Ben Vorster.

Macayla Treurnich, meisies o.14 naelloop oor 800 m, Hoërskool Hans Strijdom.

Sattar Kalla, o.15, van Hoër Tegniese Skool Tom Naudé in aksie in die hoogspringitem.

Die wenner van die meisies o.14-hoogspringitem is Michelle Claassens van Hoërskool Pietersburg.

Eric Gobey, seuns o.16 skyfwerp, Hoërskool Frans du Toit.